Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 25.04.2024

Меню сайта
ФІШКА - шкільна газета
Категорії розділу
Пожежна безпека в школі [8]
Безпека життєдіяльності [6]
Матеріали з ТБ, ОП та безпеки життєдіяльності в школі
Інструкції з охорони праці [7]
Накази з ОП [2]
Накази з охорони праці в школі
Положення з ОП [8]
Положення з охорони праці в школі
Журнали з ОП та ТБ [3]
Журнали з охорони праці
Наше опитування
День туризму сподобався більше ніж у 2009 р.?
Всього відповідей: 313
Статистика
Здолбунів
Locations of visitors to this page

Каталог файлів

Главная » Файлы » Охорона праці » Безпека життєдіяльності

Єдиний день електробезпеки в школі (гімназії)
[ ] 14.02.2011, 13:58

 

 

ДОРОГІ ДІТИ, ШАНОВНІ ВЧИТЕЛІ І БАТЬКИ!

 

Електрична енергія широко застосовується в усіх галузях народ­ного господарства і в побуті. Кожен щодня стикається з електрич­ним обладнанням. При недотриманні правил безпеки електрика мо­же перетворитися з помічника в смертельного ворога.

Більшість нещасних випадків припадає на період літніх канікул, коли діти, особливо в сільській місцевості, знаходяться самі і їхні забави або витівки поблизу діючих електроустановок часто закін­чуються трагічно.

Так, наприкінці травня 2006 року в Радивиільвському районі діти гралися біля трансформаторної підстанції. Не зважаючи на попереджувальні знаки та плакати з електробезпеки, діти залізли побавитись у трансформаторну підстанцію. В результаті такого нехтування правилами безпеки учень десятого класу однієї з шкіл області отримав тяжкі опіки рук.

 

Однією з причин дитячого травматизму є  недостатні знання про небезпеку дії електричного струму і недотримання елементарних вимог безпеки в побуті. Останнім часом нещасні випадки трапляються з дітьми, при спробах крадіжок ліній електропередач.

Наприклад у нас на Рівненщині в 2003 році загинув від ураження електрострумом школяр з Демидівського району. Підозрюють, що хлопчик намагався демонтувати алюмінієвий провід з повітряної лінії електропередач.

 

ЗАТ «Ей-І-Ес Рівнеенерго»  просить батьків і вчителів заради збереження життя і здоров'я дітей уважніше відноситься до їхнього дозвілля і забороняти подібні заробітки.

Декілька років тому, у м. Ужгороді учень першого класу бавився в охоронній зоні ліній елек­тропередач. Накидаючи металевий предмет на лінію, був смертельно уражений електричним струмом. У м. Нововолинську Волинської області учень сьомого класу проник через попередньо вибиту дірку в дверях закритої трансформатор­ної підстанції, і, доторкнувшись до шин, отримав опіки III ступеня, у с. Підбереззя, що також на Волині, п’ятнадцятирічний хлопець хотів від'єднати кабель живлення від розподільчого щита, встановленого в недіючому кормоцеху. Дотик до струмоведучий частини кабелю коштував йому життя.

У місцях, де є небезпека ураження електричним струмом, при­кріплюються плакати. Слід зважити на ці попередження. Бо небез­пекою ураженням струмом нехтування недопустиме.

Дуже небезпечно торкатись до обірваних або провислих дротів.

 

Так, в одному з сіл Волині від сильного вітру обірвалась електрична лінія і кінець дроту повис на дереві неподалік стежки. Учень шостого класу взявся руками за провислий дріт І був смертельно уражений електрострумом.

Аналогічний випадок трапився на Закарпатті. Після сильного вітру впала опора з дротами електропередач. Трирічна дитина, граючись на дворі наступила на провід І, попавши під напругу, загинула.

 

Дбаючи про дітей, ЗАТ «Ей-І-Ес Рівнеенерго» постійно проводить уроки з електробезпеки у школах області, започатковано також окрему програму для початкових класів – таким чином компанія разом з освітянами намагається донести до дітей розуміння небезпеки електроструму.

Пояснюйте та нагадуйте своїм дітям наскільки небезпечними для їх життя може бути наближення до будь-яких обірваних проводів, опор ЛЕП, підстанцій, проникнення всередину ТП та інших електроустановок, а також запуск повітряних зміїв та закидання вудок поблизу повітряних ліній електропередач і будь-які забавки поблизу електроструму.

 

Нажаль, в Україні трапляються непоодинокі випадки травмування дітей через спроби викрадення проводів та обладнання підстанцій, на які часто їх спонукають незнайомі люди або старші товариші.

Тільки пояснюючи дітям, яка небезпека пов’язана з електричним струмом для їх життя, можна вберегтися від біди.

 

Необхідно постійно пам'ятати, що смертельно небезпечно не тільки доторкатись до обірваних чи обвислих проводів ліній елек­тропередач, але й підходити ближче ніж на вісім метрів до лежа­чого на землі проводу.

 

 Якщо ви помітите обірвані дроти на лініях електропередач або відкриту трансформаторну підстанцію, побачите роботи по демонтажу ліній електропередач або обладнання трансформаторної підстанції, людьми що не є працівниками ЗАТ "Ей-І-Ес Рівнеенерго” (це легко розпізнати по спецодягу та надписам  на машині) – негайно повідомте про це в сільську Раду, в міліцію або персонал найближчого підприємства РЕМ.

ЩОБ УНИКНУТИ СМЕРТЕЛЬНИХ ВИПАДКІВ, КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

 

-              Залазити на опори повітряних ліній електропередач, тим більше намагатись зняти електропровід

-              Проникати в трансформаторні підстанції

-              Зводити будь-які будови, складати дрова, солому тощо, розпалювати багаття під проводами електроліній і повітряними вводами будинків, споруд

-              Кидати дріт або будь-яки інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач, розбивати ізолятори

-              Розташовувати ігрові майданчики, а також проводити ігри під повітряними лініями, запускати повітряних зміїв поблизу  повітряних ліній та гратися біля електричних установок.

-              Користуватись у вологих приміщеннях переносними лампами і електроприладами напругою вище 36В.

 

Потрібно знати, що побутові електроприлади (чайники, праски, електроплитки і т. ін.) і переносні світильники (торшери, настільні лампи) напругою 220 В, призначені тільки для користування в при­міщеннях з непроводячими електрострум підлогами.

 

Застосування включених в електромережу електроламп, елек­троприладів, радіотелеапаратури на відкритому повітрі може стати причиною нещасного випадку, тому що земля — ПРОВІДНИК ЕЛЕКТРИЧНОГО СТРУМУ.

 

Школярка, прибираючи квартиру, доторкнулась до пошкодженого живлячого шнура холодильника і була смертельно уражена електрострумом. Учениця п’ятого класу, знаходячись сама у кімнаті, ввімкнула телевізор. Через некваліфікованого ремонту телевізора телеантена була під напругою. Доторкнувшись до неї дівчина була смертельно травмована.

 

ДІТИ! Щоб уникнути випадків травматизму при користуванні електроенергією необхідно знати такі правила безпеки і дотримуватись їх.

q       Переносячи електроприлади, не торкатись будь-яких заземлених частин (трубопроводів, батарей опалення та ін.) – це небезпечно для життя;

q       Не заповнювати водою з водопровідного крану ввімкнені в електромережу чайники, кофейними, каструлі, так як при одночасному дотику увімкненого приладу і водопровідного крану людина може бути уражена електрострумом;

q       Не замінювати електролампи без відключення їх з вимикачів, не торкатись руками цоколя ввімкненої лампи, не витирати пилюку з лампи, що горить, а вологою ганчіркою – електричні проводи, штепсельні розетки, вимикачі, електропатрони;

q       Не виносити на подвір’я ввімкнені електричні прилади, тому що при несправності ізоляції або при попаданні напруги на корпус людини, яка стоїть на землі і доторкається будь-якої  металевої частини приладу або проводу з пошкодженою ізоляцією, вона неминуче потрапляє під напругу;

q       Не защепляти електропроводи дверми, віконними рамами, не закріпляти їх на цвяхах і не відтягувати, не замальовувати і не забілювати проводи, щоб уникнути пошкодження і передчасного висихання ізоляції електропроводів, що веде до пожеж, а при зіткненні з ними людьми до нещасних випадків;

q       Не бавитись з штепсельними розетками, вставляючи в них цвяхи булавки, шпильки та інші предмети, бо це смертельно небезпечно;

q       Не підвішувати речі на проводи, вимикачі.  

 

НЕСПРАВНОСТІ В ЕЛЕКТРОПРОВОДКАХ І ЕЛЕКТРИЧНИХ ПРИЛАДАХ МОЖЕ УСУНУТИ ЛИШЕ СПЕЦІАЛІСТ-ЕЛЕКТРИК.

 

Пам’ятайте!

 

Якщо людина потрапила під напругу, необхідно негайно вимкнути установку.

 

Рятуючи людину, не торкайтесь голими руками її відкритого тіла. Вживаючи термінових заходів для швидкого її звільнення від дії електричного струму,( виконувати це треба уважно, так як надаючи допомогу, рятівник може попасти під напругу. Потерпілого треба взяти за відлоги піджака, пальто, попередньо обмотавши собі руку куском будь-якої тканини або використовуючи суху дошку, палицю. Стояти слід лише на сухому і обов’язково бути в взутті, бо інакше можна попасти під дію крокової напруги.

 

Пам’ятайте! При звільненні від дії електричного струму і поданні першої допомоги потерпілому дорога кожна хвилина.

Якщо людина уражена струмом – негайно викликайте лікаря.

Про пошкодження на електролініях, електроустаткуваннях повідомте телефоном чергового диспетчера району електромереж.

 

 

ДІТИ!

 

Щоб уникнути ураження електричним струмом, не порушуйте правил електробезпеки.

 

БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ!
Категория: Безпека життєдіяльності | Добавил: zdsova
Просмотров: 4581 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Друзі сайту
  • Ти можеш ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ ДИТИНИ!
  • Українські пісні
  • Форма входу
    Семінар по психології - 26.11.2010р.
    Матеріали семінару
    Пошук
    Районний семінар учителів англійської мови
    Районний семінар учителів української мови
    Районний семінар учителів початкових класів
    Учнівська науково-практична конференція

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz