Перемоги дістаються нелегко

Віктор Трифонов — чемпіон Радянського Союзу

і чемпіон VII літньої спартакіади народів СРСР

Стаття в газеті "Червоний прапор" від 11.08.1979 року

Автомобільним багатоборцем Віктор Трифонов став серйозно займатись з 1969 року. На цей період припадають його перші виступи за команду Здолбунівського автотранспортного підприємства 17062. Юнак відразу вагомо заявив про себе — став чемпіоном області . Відтоді команда автотранспортного підприємства, яку очолив Віктор Трифонов, стала традиційним учасником і переможцем обласних змагань. Постійно на конкурсах професійної майстерності, які щорічно проводяться між бригадами, цехами, управліннями, підприємствами з метою виявлення нових імен, Віктор і його команда здобували найвищі місця.

У 1975 році Віктору доручають тренувати збірну області з автомобільного багатоборства. І відразу новий успіх: команда ровенчан на республіканських змагань посідає перше місце.

Звання чемпіона України Віктор Трифонов завоював у 1976 році, на республіканських змаганнях, що проходили в Хмельницькому. Нарешті здійснилась заповітна мрія! В цьому ж році його запрошують захищати кольори збірної України і одночасно призначають тренером команди Міністерства автомобільного транспорту. Під його керівництвом на Всесоюзних змаганнях в Таллінні українські спортсмени займають друге місце. Згодом на республіканських змаганнях в Ялті Віктор вдруге здобуває звання чемпіона України. Одночасно виступає і в змаганнях з авторалі і з шосейно-кільцевих гонок. Це, як вважає Віктор Мартемянович, вища математика автомобільного спорту, яка включає в себе іподромні, трекові та інші гонки.

Та, як говорять, стара слава нову любить. У столиці Азербайджану на фінальних змаганнях VII Спартакіади народів СРСР з автомобільного багатоборства за збірну України виступало двоє ровенчан — минулорічний чемпіон СРСР, майстер спорту Тарас Антіпов із таксомоторного парку обласного центру та водій-наставник із Здолбунівського автотранспортного підприємства 17062 Віктор Трифонов. Ці змагання, до програми яких  входило водіння атомобіля, метання гранати, стрільба з малокаліберної гвинтівки, зібрали 40 найсильніших багатоборців з усіх союзних республік, Москви та Ленінграда.

Віктор виступав на легковій автомашині ВАЗ-21011. Ось його результати: метання гранати — третє місце, стрільба з малокаліберної гвинтівки — восьме, економія палива — перше, швидкісне маневрування — друге. За сумою результатів він виборов звання чемпіона VII Спартакіади народів СРСР і чемпіона країни 1979 року. Віктору присвоєно звання майстра спорту СРСР.

Другий учасник команди Тарас Антіпов задовольнився на цей раз бронзовою медаллю.

Перемоги дісталися нелегко. Особливо вдало виступали сильні колективи Латвії і Російської Федерації. В останній команді був п'ятиразовий чемпіон країни Віктор Сенін.

Командну перемогу завоювали спортсмени Латвії, другу сходинку п'єдесталу посіли українські багатоборці, на третьому — представники РРФСР.

Успіх Віктора закономірний. До цієї перемоги він готувався багато років — старанно, наполегливо. Вивчав досвід суперників, майже щоденно декілька годин відводив на тренування. Партійна, профспілкова організації, дирекція автотранспортного підприємства 17062 створили всі необхідні умови для тренувань.

Численні прихильники автомобільного спорту гаряче поздоровляють Віктора Трифонова з перемогою і бажають йому нових успіхів.