Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 20.04.2024

Меню сайта
ФІШКА - шкільна газета
Категорії розділу
Навчання [1]
Виховання [5]
Методична робота [4]
Гурток:"Основи християнської етики" [2]
Шмендель Алла Василівна [0]
Методичні матеріали та розробки
Наше опитування
День туризму сподобався більше ніж у 2009 р.?
Всього відповідей: 313
Статистика
Здолбунів
Locations of visitors to this page

Каталог статей

Главная » Статьи » Виховання

Цнота - пережитки минулого чи те, що потрібно берегти?
Цнота - пережитки минулого чи те, що потрібно берегти?

Час мчить, не стишуючи своєї шаленої швидкості. Він невпинно несеться віками, змінюючи на своєму шляху все – моду, культуру, мораль та, зрештою, саму людину. Доба постмодернізму грубо увірвалася у наше життя, по-варварськи спотворюючи ті благенькі залишки духовної та моральної культури. Доброчестя, сором’язливість, цнотливість варто було б занести до “Червоної книги” XXI століття, позаяк ці чесноти все рідше і рідше зустрічаються серед сучасного покоління.
Сьогодні надзвичайно популярною є ідея, яка стверджує, що для кожної людини існує своя індивідуальна істина. Ховаючись за подібними псевдодемократичними закликами, люди насправді поширюють бацилу лібералізму, яка веде до анархії і хаосу, роз’їдає моральні та духовні цінності, що берегли людство від загибелі протягом довгих тисячоліть.
Ми боїмося заглянути правді у вічі і визнати, що наш світ потопає у гріху та розпусті. Сексуальна революція 1960-х років запропонувала людям, на противагу біблійному вченню про цноту та чистоту, модель “вільного” життя, коли не потрібно відмовляти собі ні в якому задоволенні, а найперше – в сексі. І люди з радістю проковтнули запропоновану їм гидоту, що мало трагічні наслідки, над якими ми часто лінуємося замислюватись.
Дівчата, а тим більше юнаки, вже не бережуть свою цноту. У їхніх головах панує стереотип про те, що залишатися незайманим означає бути білою вороною або невдахою. Статистика свідчить, що сьогодні дівчата втрачають цноту в 15-16 років, а хлопці пізніше – у 18-19. Секс сучасною молоддю сприймається як своєрідна розвага. І чомусь не знайдеться того, хто все ж таки розповість про фатальні наслідки такої “забавки”. Однак замовчування правди приносить жахливі плоди.
Отож, чому так важливо берегти дівоцтво до шлюбу? Сьогодні більшість пар живуть статевим життям до одруження, зовсім не вважаючи це чимось поганим. “Адже ми кохаємо один одного” - виправдовуються вони. Або ще: “Ми все одно одружимося. То навіщо чекати?” Однак такі виправдання безглузді і суперечать біблійній позиції. Більшість населення нашої країни вважає себе християнами. На жаль, це християнство у наш час стає дедалі декларативнішим, ніж практичним. Люди, розуміючи що таке гріх, усвідомлюючи його наслідки, все ж таки свідомо нехтують Божим Законом. Серед 10 заповідей є та, про яку сьогодні воліють забути. “Не чини перелюбу” - сказано у Біблії. І це означає не лише берегти вірність у подружньому житті, а й залишатися незайманим до нього. Тобто навіть якщо ти кохаєш людину і у майбутньому плануєш створити сім’ю, це не означає, що тобі дозволено ще до одруження мати з нею інтимні стосунки. Адже вони були задумані Творцем, як невід’ємна частина подружнього життя, як подарунок чоловікові і дружині. Як не сумно, але у сучасному світі секс для людей перетворився на звірячий інстинкт. Ось і маємо сьогодні неймовірно високий відсоток нещасливих шлюбів, що тріщать по швах. Статистика свідчить про те, що розлучення удвічі ймовірніші серед тих пар, які мали секс до весілля.
Статеві стосунки у підлітковому віці накладають відбиток на психічне та фізичне здоров’я. Порушується фізіологічний ритм діяльності нервової системи, психіки і репродуктивних органів. Трапляються нервові зриви, гормональні порушення, а пізніше ще й безпліддя та імпотенція. Крім того, велика ймовірність зараження багатьма сечостатевими інфекціями, в тому числі і вірусними. Віруси вражають й інші органи, часто викликають захворювання печінки. Не виключається можливість зараження СНІДом. Американський вчений Кірк Джонсон стверджує, що ранній сексуальний досвід сприяє розвиткові підліткової депресії і навіть може призвести до суїциду. Більше 25% сексуально активних дівчат-тінейджерів страждають від депресії. Серед їхніх однолітків, які не займаються сексом, тільки 7,7% мають психологічні проблеми. У хлопчиків ці показники трохи нижчі - 8,3% і 3,4% відповідно. Крім того, з кожним роком збільшується відсоток підліткової вагітності. В Україні близько 40% усіх юних матерів неповнолітні. Завагітнівши, дівчина впадає у відчай, адже руйнуються усі її мрії про навчання, роботу, щасливий шлюб… І тоді вона зважується на жахливий крок – переривання вагітності. У нашій країні дві третини підліткових вагітностей закінчуються абортом!
Замість того, щоб вчити дітей, що статеві стосунки до одруження недопустимі, що вони тягнуть за собою серйозні наслідки, суспільство, школа і навіть батьки просто пропагують безпечний секс. Звичайно, легше роздати підліткам презервативи, аніж навчити їх тримати себе у чистоті, берегти свою цноту. Найпершим обов’язком батьків та вчителів є формування у дітей здорової свідомості та цінностей, правильного розуміння життя та людських взаємостосунків. Нехтуючи моральним вихованням дітей, батьки ти вчителі стають винними у підліткових вагітностях, хворобах, абортах. Сучасний аморальний світ всіляко заохочує розпусту. Шоу-бізнес, телеіндустрія, мода і навіть сучасна література побудовані на сексі. І молодь легко піддається впливу такого оточення, беручи приклад із скандальних голлівудських зірок чи співаків, котрі подекуди навіть не приховують свої часті випадкові зв’язки, любов до алкоголю та наркотиків. У таких умовах батьки повинні приділяти дітям особливу увагу, аби допомогти їм знайти відповіді на найважливіші питання, сформувати здорові погляди, уберегти від фатальних помилок, які можуть покалічити душу та тіло. Якщо не ми виховаємо своїх дітей, то за нас з радістю зробить це вулиця!

Категория: Виховання | Добавил: Lina (18.12.2010) | Автор: Ярина МЕЛЬЧЕНКО
Просмотров: 2218 | Рейтинг: 5.0/5 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Друзі сайту
  • Ти можеш ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ ДИТИНИ!
  • Українські пісні
  • Форма входу
    Семінар по психології - 26.11.2010р.
    Матеріали семінару
    Пошук
    Районний семінар учителів англійської мови
    Районний семінар учителів української мови
    Районний семінар учителів початкових класів
    Учнівська науково-практична конференція

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz